BRIDESTORY BLOG:

ŚLUB W PLENERZE

Każda Para Młoda marzy o tym, żeby dzień ślubu był magiczny i wyjątkowy. Każda pragnie uczynić ten dzień niezapomnianym. Również dla swoich gości. Dlatego też z każdym rokiem przybywa Par, które decydują się na ślub plenerowy.

W Polsce znacznie łatwiej zorganizować w plenerze ślub cywilny. Przepisy jasno stanowią, iż miejsce uroczystości powinno być bezpieczne oraz godne podniosłości chwili. Ważnym jest, aby znalazło się miejsce na powieszenie godła. Dziś urzędnicy bezproblemowo wydają zgody na śluby poza Urzędem. Jest to jednorazowy koszt w wysokości 1000 złotych.

Warto pamiętać również, iż zapewnienie stołu do podpisania dokumentów, krzeseł dla wszystkich gości leży po stronie Pary Młodej. To samo tyczy się całej oprawy florystycznej i dekoracji.

Dużo większym problemem jest organizacja ślubu konkordatowego poza Kościołem. Przepisy regulowane są w prawie kościelnym i jasno wskazują, iż ślub nie powinien odbywać się w miejscu świeckim, ponieważ nie jest ono uświęcone. Nie jest to jednak całkowicie niemożliwe. Para Młoda może skierować prośbę do księdza biskupa, jednak na jego odpowiedź można czekać nawet do roku, nie mając gwarancji, iż będzie ona pozytywna.

Chcąc znaleźć kompromis w całej sytuacji Para Młoda może wyjść z prośbą o wyrażenie zgody na ślub w małej kapliczce, znajdującej się pod lasem lub w górach. W Polsce mamy bardzo dużo takich urokliwych uświęconych miejsc.

Czytaj więcej

na blogu bridestory

ŚLUB W PLENERZE

Każda Para Młoda marzy o tym, żeby dzień ślubu był magiczny i wyjątkowy. Każda pragnie uczynić ten dzień niezapomnianym. Również dla swoich gości. Dlatego też

Czytaj dalej >>

BOHO

Wygoda, luz i koronki? Witaj w stylu Boho! Boho wkroczyło do polskiej branży ślubnej całkiem niedawno i w mig zyskało ogrom fanów. To opozycja dla

Czytaj dalej >>

GLAMOUR

Eleganckie wnętrza, złoto połączone z bielą, różowe srebro, piwonie oraz ogrom świec – to znaki charakterystyczne stylu Glamour. W tym przypadku zasada „mniej znaczy więcej”

Czytaj dalej >>